محل تبلیغات شما

 

توری نقاله فی

 

در خطوط نقاله صنعتی گاهی لازم است که محصول مورد نظر طی پروسه ای در معرض حرارت بالا قرار گیرد که این حرارت ممکن است در جهت خشک کردن، پخت، فرآوری و یا حتی جهت فرم دهی و دادن انعطاف به محصول انجام گیرد. از این روست که ما در هر شرایط محیطی به تسمه نقاله هایی با ویژگی های مختلف و همچنین با تحمل حرارت بالا نیاز پیدا می کنیم. میتوان از تسمه توری PTFE (تفلونی)، تسمه فیوزینگ (مسطح تفلونی) و تسمه توری فی (آهن سیاه، گالوانیزه یا استیل) بعنوان تسمه نسوز یا مقاوم به حرارت نام برد که ویژگیهای هرکدام را میتوانید در صفحه خود مشاهده فرمایید. این محصولات  دارای ویژگیهای متفاوتی هستند که هرکدام به تناسب محیط و محصولی که با آن سروکار دارند قابل استفاده میباشند که در این بخش به معرفی توری نقاله فی پرداخته میشود.

تسمه توری فی، حاصل بافت سیمهای مفتولی می باشد که هر ردیف از بافت بوسیله ستونهایی داخل یکدیگر قفل می شوند و تسمه ای با طول و عرض دلخواه را می سازند، جنس توری نقاله فی بسته به شرایط می تواند از جنس آهن سیاه، گالوانیزه، استیل 304، استیل 310، استیل 316 و باشد. دیگر ویژگی حائز اهمیت توری نقاله فی، مش یا همان سایز چشمی توری میباشد که غالباً به سایز محصولاتی که توری آن را حمل میکند، بستگی دارد. مش یا چشمی توری درواقع عرض و طول شبکه هایی است از بافت توری حاصل میشود. عرض و طول این توریها سفارشی بوده و محدودیتی ندارند.

توری نقاله فی به لحاظ نوع بافت به چند دسته کلی تقسیم میشود که در ادامه مطلب در مورد هرکدام توضیح داده شده است.

·                     توری نقاله فی یک لایه بافت

·                     توری نقاله فی دوبل بافت

·                     توری نقاله فی سه لایه بافت

·                     توری نقاله فی بافت چپ و راستی (توری های فر پیتزاپزی)

·                     توری نقاله بافت تسمه ای (استفاده از تسمه فی با عرضهای مختلف بجای مفتول)

توری نقاله فی یک لایه بافت

در میان انواع توری فی به لحاظ نوع بافت توری فی یک لایه، اقتصادی تر و رایج تر از انواع دیگر است که از لحاظ مش (سایز چشمی) و همچنین سایز مفتول، دارای تنوع بالای مش از 6*2 میلیمتر تا حدود30*15میلیمتر  و سایز مفتول نیز میتواند از 1 تا 3 میلیمتر باشد. توری فی تک لایه میتواند بصورت زنجیر دار ساخته شود و محرک آن چرخ دنده های همگام زنجیر نصب شده باشد و یا میتواند بدون زنجیر ساخته شده و مشابه تسمه های تخت روی غلطک نصب شود.

توری نقاله فی دوبل بافت و سه لا بافت

نوع دوبل بافت و سه لایه بافت این توریها به جهت بافت متراکم و بسته خود در خطوطی که با محصولات ریز مانند ذرت، خوراک ماهی و سروکار دارند استفاده میشود. در مدل سه لایه با تراکم بافت بالا گذر باقی مانده در سطح توری را میتوان تا کمتر از 3میلیمتر کاهش داد که بتوان ریزترین محصولات را در سطح آن بدون ریزش نگاه داشت. امکان نصب زنجیر در دوطرف این توریها بدلیل بسته بودن بافت و عدم امکان نصب میلگرد مابین بافت توری وجود ندارد. مفتول مصرفی در این نوع بافت نیز نمیتواند بیشتر از 1.5میلیمتر باشد.

توری نقاله فی بافت چپ و راستی (توری های فر پیتزاپزی)

بافتی که اصطلاحاً به آن چپ و راستی گفته میشود از جنس مفتول استیل، بیشتر مورد مصرف دستگاه فر پیتزاپزی بوده و مش این نوع بافت به شکل مستطیلی میباشد. این بافت قدرت کششی پایینتری نسبت به انواع دیگر دارد و مخصوص حمل محصولات در طولهای کوتاه و با دور آهسته میباشد.

توری نقاله بافت تسمه ای

توری نقاله بافت تسمه ای از تسمه فی برش خورده از ورق با ضخامت و عرض های مختلف استفاده میشود، اسن تسمه ها بوسیله پرس خم داده میشوند و هر رج تسمه نقاله را تشکیل میدهند که هر کدام از رجها بوسیله رد کردن میلگرد و مهره در رج بعدی قفل میشود. این نوع بافت توری قیمت بالاتر و مقاومت و تحمل وزن بیشتری نسبت به دیگر انواع آن دارد.

 تمامی توری نقاله های فی گفته شده در بالا قابل نصب بر روی غلطک های فی مسطح میباشند (همانند دیگر تسمه های نقاله) به این معنا که وماً نیازی به استفاده چرخ دنده برای به حرکت درآوردن توری نقاله فی نیست، اما امکان نصب زنجیر در دوطرف آنها وجود دارد که در این حالت غلطک ثابت محرّک ابتدای خط حذف شده و جهت انتقال قدرت موتور به توری نقاله زنجیردار از شافت و چرخ دنده های همگام با زنجیر نصب شده استفاده میگردد. طبیعی است که زنجیر های نصب شده در طرفین توری نقاله، درگیری حرکتی بهتری را ایجاد میکنند و مانع از سر خوردن یا حرکت توری به چپ و راست میشوند.

ضمناً توری نقاله دیگری که کارکردی تقریباً مشابه تسمه توری فی ولی با تحمل وزن کمتر و کار سبکتر را دارند توری نقاله نسوز PTFE میباشد که در صفحه مربوط به آن میتوانید سمپل و توضیحات کامل را مشاهده فرمائید.

 

 

جهت مشاوره، طراحی یا اطلاع از قیمتها با شماره های ما تماس حاصل فرمائید.

همچنین میتوانید جهت مشاهده نمونه محصولات بصورت یکجا و تفکیک شده بر اساس ساختار و کاربرد از بخش محصولات وبسایت  دیدن فرمائید.

آدرس دفتر فروش : تهران  ،  خیابان سعدی جنوبی، ساختمان  تجاری تقی نیا، طبقه پنجم، واحد 507

 

تلفن: 2-33961020-021

فکس: 33961023-021

وبسایت:

 www.kianbelt.com

صفحه اینستاگرام:

 https://www.instagram.com/kianbelt

کانال تلگرام:  

 https://t.me/kianbelt

 

لینک پیام به Whatsapp

 

 

 

نوار کاور آپارات Tip Top آلمان

نوار روکش غلطک و رولیک

بست سوزنی و چنگکی تسمه نقاله

توری ,بافت ,نقاله ,فی ,تسمه ,های ,توری نقاله ,نقاله فی ,·                     توری ,توری فی ,نوع بافت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
seoromerkle مخابرات خرید ساعت دیواری ارزان قیمت فانتزی شیک مدرن با کیفیت 2020 مهرآهنگ زرتشت-فروش پیانو دیجیتال,فروش گیتار,خرید ویولن,گیتار,راهنمای خرید پیانو پایگاه اطلاع رسانی رستم کریمی وش آتکی ورزش پهلوانی ایران من My Iran وبلاگ رسمی میلاد فنت reaustunachpu cartiojarsae