محل تبلیغات شما

زنجیر صنعتی

زنجیر صنعتی بطور کلی به وسیله ای گفته میشود ساختار لولایی دارندو از به هم پیوستن قطعات کوچک بوسیله پیم و لولا ساخته میشوند. در بین مصرفکنندگان زنجیر صنعتی بیشتر به زنجیرهای انتقال قدرت گفته میشود، در حالی کهخانواده زنجیرهای صنعتی شامل زنجیر نقاله (انتقال مواد) و زنجیر انتقال نیرو (زنجیرچرخ دنده) میباشد. هرچند که این دو دسته از لحاظ ساختاری و فنی تفاوتهای زیادی بایکدیگر دارند ولی شکل لولایی و حرکت بوسیله چرخ دنده از نقاظ مشترک هر دو نوعمیباشد که توضیحات تکمیلی در مورد هریک از این دو دسته در صفحات خود داده شده کهبا مراجعه به صفحه آن در محصولات یا کلیک بر روی نام آنها در این بخش قابل ملاحظهمیباشد.

بطور کلی زنجیرهای انتقال نیرو از جنس ف و دارای عرض کمتر بوده ومانند زنجیرهای روی موتور سیکلت و دوچرخه صرفاً وظیفه انتقال قدرت از بخشی به بخشدیگر را دارند در حالی که زنجیرهای نقاله دارای  انواع پلاستیکی و فی میباشند عرض آنها از حدود 5 سانتیمتر تا 30 سانتیمتربوده و قادر به انتقال محصولات در طی خط مستقیم یا چرخشی هستند. ضمناً زنجیرهای صنعتیبطور کلی دارای کدهای استاندارد میباشند و عرض و گام زنجیر بطور استاندارد و منحصربه کد آن زنجیر میباشد.


 

زنجیر انتقال نیرو

 

زنجیر انتقال نیرو که دسته ایاز زنجیرهای صنعتی میباشد، مصرف بسیار بالایی در مکانیزمانتقال نیرو دارند. جنس این زنجیرها غالباً فی بوده و ساده ترین کاربرد اینزنجیرها را میتوان در موتورسیکلت و دوچرخه دید. زنجیر انتقال نیرو کاربردی مشابهبه تسمه انتقال نیرو دارد و معمولاً هنگامی که طولمحور زیاد باشد و یا احتمال وارد شدن ضربه های سنگین به محور یا برخورد با اجسامبُرنده و تیز وجود داشته باشد از زنجیر انتقال نیرو استفاده میشود. این زنجیرهاامکان درگیر شدن با چندین چرخ دنده در محور خود را نیز دارند و به این دلیل که باچرخ دنده خود درگیر هستند امکان حرکت به چپ و راست و یا خارج شدن از محور خود درحین حرکت وجود ندارد. از دیگر مزایای زنجیر انتقال نیرو این است که نسبت به حرارتحساسیتی نداشته و آلودگی محیط مشکلی در کارکرد آنان بوجود نمی آورد و از راندمانکاری بالایی نیز برخوردارند، با این حال وزن و قیمت بالا و همچنین ایجاد سروصداحین حرکت و احتیاج به رونکاری مداوم از معایب این زنجیرهاست. زنجیرهای انتقال نیرودارای انواع مختلفی از لحاظ کارکرد میباشند که در ادامه به توضیح هریک پرداخته شدهاست.

زنجیر انتقال نیرو شاخکدار

این زنجیرها تفاوتشان با مدل ساده این است پلیتهایی بصورت 90 درجهدر کناره زنجیر قرار دارند که به آنها شاخک گفته میشود و بوسیله این پلیتها و باابزار هایی که میتوان به آنها متصل کرد امکان جابجایی محصولات فراهم میشود. ضمناًزنجیرهای شاخکدار از لحاظ مشخصات فنی و گام و با مدل ساده آنها مشترک است.

زنجیر انتقال  نیرو هالوپین (Hollowpin)

زنجیر انتقال نیرو هالوپین کهبه آن زنجیر اچ پی (HP) یا زنجیر سوراخدار نیز گفته میشود از لحاظ فنی مشابه مدل ساده آناست با این تفاوت که در هر لقمه خود دارای سوراخهایی است که امکان رد کردن میله یاپین را به ما میدهد یعنی میتوان این زنجیرهارا بوسیله میلگرد بعنوان ساپورت حرکتیبه ابزارهای دیگر از دو طرف نصب کرد. برای مثال زنجیر های HP را میتوان در ساخت توری نقاله فی بکار برد، به این صورت کهبوسیله میلگردهایی که از داخل بافت توری رد میکنیم زنجیر را در سمت چپ و راست تورینصب کرده و حرکت قدرتی تر و کنترل شده تری را بوسیله چرخ دنده برای توری نقالهفی فراهم کنیم.

 

 

جهت مشاوره، طراحی یا اطلاع از قیمتهابا شماره های ما تماس حاصل فرمائید.

همچنین میتوانید جهت مشاهده نمونهمحصولات بصورت یکجا و تفکیک شده بر اساس ساختار و کاربرد از بخش محصولات وبسایت  دیدن فرمائید.

آدرس دفتر فروش : تهران  ،  خیابانسعدی جنوبی، ساختمان  تجاری تقی نیا، طبقه پنجم، واحد507

                           

تلفن: 2-33961020-021

فکس: 33961023-021

وبسایت: www.kianbelt.com

 

 

 

نوار کاور آپارات Tip Top آلمان

نوار روکش غلطک و رولیک

بست سوزنی و چنگکی تسمه نقاله

زنجیر ,انتقال ,نیرو ,زنجیرهای ,  ,بوسیله ,انتقال نیرو ,زنجیر انتقال ,چرخ دنده ,زنجیر صنعتی ,از لحاظ

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
riarefsoji باشگاه بدنسازی دست نوشته ها خرید شماره مجازی تلگرام (فعال شده) tersplacduper اکو تبریز rudcouicreamces پورتال آموزشی افغانستان | Afghanistan Educational Portal مستر سئو HESAM ALDIN GOLESTAN